PAW

Aromaterapia u zvierat

---

Aromaterapia u zvierat

Slovo aromaterapia je zložené z dvoch slov a to „aroma“- vôňa a „terapia“- liečba či už fyzického alebo psychického stavu. V preklade môžeme povedať, že je to liečba pomocou vôní. Aromaterapia však nie je iba o vôňach. Vďaka vhodným aromaterapeutickým prípravkom môžeme nie len liečiť, ale aj predchádzať rôznym zdravotným problémom.

Bylinky sú vynikajúce na regeneráciu kože, kvalitu srsti a pôsobia aromaterapeuticky na celý organizmus.

Najviac využívané spôsoby aromaterapie u zvierat sú:

  • Inhalačná – najjednoduchšie pomocou aromalampy
  • Kúpele – počas kúpelu zvieratko inhaluje bylinky a zároveň mu liečivé zložky bylín prechádzajú cez kožu do celého organizmu. Aromakúpele sú ešte účinnejšie ak ich spojíme s perličkovým kúpeľom. Bublinky tak masírujú pokožku a pomáhajú k lepšiemu prechádzaniu zložiek do pokožky.

Aromaterapia sa osvedčila ako prevencia, ale aj pri zdravotných problémoch či pri problematickom chovaní sa zvierat. Účinné zložky z éterických olejov pomáhaju ku skľudneniu či povzbudeniu a prispievajú k odbúraniu stresu. Účinná látka sa dostane do tela cez pokožku až do krvného obehu, alebo čuchom.

Aromaterapeutická kozmetika je úspešná pri ošetrovaní atopického ekzému, lupinám, citlivej pokožke a hlavne pri alergiách.

Tieto problémy bývajú vyvolané toxínmi životného prostredia. Často krát sa stane, že sa podobné problémy objavia aj u vášho zvieratka alebo lekár určí alergiu na zviera u vášho dieťaťa. Problémom tohto  charakteru môžeme predchádzať pomocou aromaterapeutickej kozmetiky a aromaterapeutických preparátov.

Podobne ako ľudia, aj zvieratá majú svoje obľúbené vône.

V našom salóne používame výlučne prírodnú kozmetiku a bylinné prípravky. Unikátna kozmetika pre zvieratá vyrábaná z rastlinných a esenciálnych olejov. Je výnimočná svojimi terapeutickými a liečebnými účinkami. Vynikajúce výsledky dosahuje pri ošetrovaní problematickej a citlivej pokožky, atopického ekzému a pri rôznych typoch alergií.

HY-DERMAL

Aromaterapia u zvierat

PAW psí wellness salón

Kontaktuje nás