PAW

Čo je ozonoterapia?

---

Čo je ozonoterapia?

Perličkové liečebné kúpele s ozónom

Perličkové liečebné kúpele s ozónom pôsobia na celkové zdravie a kondíciu Vášho psíka, predovšetkým  na imunitný systém kože.

Používame špeciálny prístroj ktorý spĺňa parametre pre liečbu psov. Psia koža totiž absorbuje látky 5-8x viac než ľudská a preto sa v žiadnom prípade nesmú používať perličkové ozónové kúpele pre ľudí. Ozón pomáha vtedy, keď je v bublinkách v správnom nasýtení. Pre tieto účely bol vyvinutý prístroj SPA ktorý produkuje minimálne 1500 bubliniek a maximálne 3500 bubliniek.

Pôvod výrazu SPA pochádza z latinskej skratky S: Solus = zdravie, Por = s, Aqua = voda, čo v podstate znamená zdravie podporované vodou.

Účinnosť ozonoterapie

Ozonoterapia je účinná pretože využíva kombináciu hydromasáže a ozónu. Vďaka aromaterapii ktorú v našom salóne s ozonoterapiou kombinujeme, sú účinky ešte lepšie a príjemnejšie.

Ozón  je zázračným  pomocníkom v liečebných metódach a vo svete ho veterinárny dermatológovia veľmi radi zaraďujú do liečebných programov, pretože vďaka pôsobeniu bubliniek presýtených  O3 sa celá liečba zefektívni a urýchli. Je známe, že v niektorých prípadoch kožných ochorení ani nie je bez bubliniek s O3 možné docieliť liečebného úspechu.

Psíkom je tak možné pomáhať v rade kožných ochorení (plesne, kvasinky, baktérie, pupence,...) dokáže usmrtiť i niektoré rady parazitov, alebo ich vývojové štádiá. Pomáha spomaľovať proces nadmerného, či chronického pĺznutia a výrazne podporuje rast srsti, pomáha pri hojení rán, psíkom s lysinami, otlakmi a zhrubnutou kožou, zapareninami, vredmi a inými kožnými zmenami, pomáha tiež zmierniť svrbenie. Dokonca je vhodným pomocníkom v liečbe niektorých hnisavých či mokvavých procesov kože. Hnisavé ložiská v perličkovom kúpeli s ozónom ustupujú a dajú sa ošetriť prísadami v podobe prírodných bylinných preparátov.

ozonoterapia pre psa

ozonoterapia po

Francúzsky buldoček pred a po prvej ozonoterapii u nás

Veľmi jemné bublinky dokážu preniknúť aj cez bohaté osrstenie až na samotnú kožu psa. Tak dokážu ošetriť nie len srsť, ale hlavne kožu psa.

Bublinky vháňané pod tlakom do vody jemne masírujú kožu, otvárajú póry a O3 prestupuje do kožných pórov a vlásočníc v koži i podkoží. O3 okysličuje cez vlásočnicové steny krv a roznáša ich do všetkých orgánov v tele. Tým stimuluje celý krvný obeh, lymfatický obeh, srdcovú činnosť a podporuje tvorbu červených a bielych krviniek. Uvoľňuje napätie a únavu. Uľahčuje dýchanie a pracovný režim všetkých vnútorných orgánov. Masíruje a uvoľňuje svaly.

Preto majú tieto kúpele blahodárny vplyv nie len pre kožu samotnú, ale pôsobia na harmóniu celého vnútorného prostredia ošetrovaného zvieraťa.

pred a po ozonoterapii

Viditeľná zmena po pravidelnej ozonoterapii v kombinácii s bylinnými prípravkami a zmenou v krmive. Rozdiel 2 mesiace.

Samozrejme kúpeľ si užívaju aj psíky so zdravou kožou. Ozonoterapia pôsobí aj ako prevencia a okrem relaxu ktorý si psíkovia užívajú primiešame do kúpeľa  špeciálne produkty a esenciálne oleje presne podľa potrieb Vášho miláčika.

Hĺbkové čistenie, hĺbková hydratácia - silné, ozónom obohatené bublinky čistia pokožku hĺbkovo, čo v kombinácii s prírodnými olejmi a vitamínmi prináša intenzívnu výživu, hydratáciu a obnovu prirodzenej lipidovej vrstvy pokožky.

Počas vírenia otvoríme štruktúru chlpu a vpravíme doňho všetok materiál ktorý chlp potrebuje. Výsledok je až o 80% úbytok pĺznutia, okamžité presrstenie, úplné vyčesanie podsady, a jednoduché česanie dlhosrstých plemien. Odporúča sa tiež ako kúra po trímovaní.

Čo je ozonoterapia?

PAW psí wellness salón

Kontaktuje nás